2007 Akademickie Mistrzostwa Europy – Ostrawa

103 uczestników, 20 uniwersytetów, 12 krajów to najważniejsze liczby I Akademickich Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym, które odbyły się w Ostrawie (Republika Czeska) w dniach 21-24 czerwca.

Wśród uczestników najliczniejszą ekipę stanowili Polacy reprezentowani przez: Akademię Jana Długosza z Częstochowy, Akademię Wychowania Fizycznego z Wrocławia, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Warszawski.

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, wielu zawodników uczestniczyło już w Akademickich Mistrzostwach Świata. Dominowali Rosjanie, którzy, gdyby nie znakomity występ debla wrocławskiej AWF Alina Mikijaniec, Daria Łuczakowska zdobyliby wszystkie złote medale. Pod względem sportowym zawody zorganizowane bardzo dobrze, w czym niemała zasługa Piotra Pielacińskiego, łodzianina, który pełnił funkcję Sędziego Głównego zawodów.

Pod względem socjalno-bytowym niestety nieco gorzej, a złe wiadomości o poziomie czeskiej kuchni niestety w 100% się potwierdziły…

Warto dodać, że delegatem technicznym EUSA był kolega Andrzej Hrehorowicz a zawody otwierał w imieniu EUSA wspólnie z Rektorem Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie prof. Janem Cermakiem, Adam Roczek.

Najlepsze wyniki osiągnięte przez azetesiaków:

  • złoto: debel kobiet – Alina Mikijaniec, Daria Łuczakowska (AWF Wrocław).
  • brąz: debel kobiet – Agata Pastor, Anna Myga (AJD Częstochowa).
  • brąz: turniej drużynowy kobiet – Alina Mikijaniec, Daria Łuczakowska, Małgorzata Derlich, Marta Kuznicus.
  • brąz: singiel mężczyzn – Miłosz Przybylik (AJD Częstochowa).

Delegatem technicznym był mgr. Andrzej Hrehorowicz (AZS Wrocław).